Kendimce Gözlemeler

#operationturkey ve Anonymous


Bilindiği üzere 22 Ağustos’ta Internet hayatımıza girecek olan filtre uygulaması sayesinde yoğun bir sansür altında kalacağız. Bunu protesto etmek amcıyla çeşitli eylemler yaptık. Bu eylemler sayesinde tüm dünyaya sesimizi duyurmuşken nedendir bilinmez bizim medyamız buna oldukça sessiz kaldı. Bunun nedeni de tamamen insanımızın “başıma iş gelir” düşüncesiyle yaşadığı göt korkusu!

Fakat dış dünyamızdan birileri bu sansür ve insanları fişleme olayına daha fazla seyirci kalamayacağını bildirerek bir harekat başlatma kararı aldılar. Wikileaks olaylarından da yakından tanıdığımız ve kendilerine Anonymous adını veren, dünyanın dört bir tarafından internet kullanıcılarının buluşup internetteki özgürlüğü savunan bu ekip, 9 haziran Perşembe günü saat 18:00’de, 22 Ağustos filtresinin yaratıcısı konumunda olan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın web sitesine siber saldırı düzenleyeceklerini duyurdular.

İyi mi yapıyorlar, kötü mü yapıyorlar burası tartışılır bir konu. Şahsi fikrimi soracak olursan ben bunu tasvip etmiyorum. Ama bir yandan da, koyun misali uyuyan medyamız ve insanımız “belki bundan etkilenir” de, onlar da ses çıkarırlar umuduyla bu herakatı destekliyorum.

Mutlaka bu yazıyı birileri okuyacaktır. Kusura bakmayın demiyeceğim kimse için. Tepedeki birileri bizi fişlemeye kalkıyorsa, sen buna sessiz kalıyorsan, uyuyorsun MEDYA!  15 Mayıs’ta, Taksim‘de toplanan 10 binlerce kişiyi görmezden gelip bugün, “bize saldıracaklar, internetimiz sekteye uğrayacak” diye çığırtkanlık yapan bazı internet medyasının da tek derdi, tamamen internet hizmetinin durması olasılığında kaybedecekleri reklam gelirleridir! Yani demokratik değil, kapitalist düşünce! Wikileaks olaylarında Anonymous’ın faliyetlerini alkışlayanlar, bugün düşman kesildiler.

Özellikle de bunların içlerinde bir grup var ki, kendilerini vatanın kurtarıcısı sanan ve kendilerine Ayyıldız Tim adını veren bir kaç ergen bozuntusu, Anonymous’a “karşı harekette bulunuruz” diye tehditler savurmuşlar. “Götümle güldüm” diye bir tabir vardır ya, işte onu yaşadım bu haberi okuduğumda. Kaldı ki, bu bahsi geçen grubun web sitesine girmeye kalktığınızda, karşınıza çıkan dil seçeneklerinde Türkçe dördüncü ve en sonda yer almaktadır. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu! Daha diline öncelik tanımayanın vatanına ne gibi bir hizmeti olur merak konusu gerçekten. Sırf 22 Ağustos’ta devreye girecek filtre uygulamasında kara listeye girmemek için bilinçsizce yaptıkları bir harekettir bu. Kopyala yapıştır kod yazarak üç beş yasadışı örgüt sitesine index sayfası atıp, bi halt ettiklerini sanan, lamer bile diyemeyeceğim bu ergen kafalılara bu yazı sayesinde prim de vermezdim aslında. Fakat birilerinin bu kişilerin ne olduğunu görmeleri ve bilmeleri gerek.

Sonuç olarak, Anonymous siber saldırısını yapacak ve ben de arkasındayım bu operasyonun. Eğer siz de desteklemek istiyorsanız, gönüllü olmak için şu adresteki sayfada yazılanları incelemeniz tavsiye olunur: http://justpaste.it/opturkey

SANSÜRSÜZ BİR TÜRKİYE İÇİN EL ELE!

Thank you Anonymous!

Reklamlar

#operationturkey ve Anonymous” için bir yorum

  1. Hukuk egemen olanın haklarını savunmak için yaratılmış, hantal ve yetersiz bir araçtır. Bu nedenle medeni insanın vasfı, her türlü hakkını insanlık ve özgürlük adına gereken her türlü ortamda savunmaktır. Devletler ise bireyi değil; sistemi, parayı, ticareti düşünür. Bu nedenle Anonymous’un gerçekleştirmek üzere olduğu müdahale mevcut yalan hukuk sistemi için olmasa da ortak akıl için meşru bir zemine dayanmaktadır.

    Sansür ile ilgili benim de birkaç söz etmişliğim vardır. Buradan ulaşabilirsiniz: http://wp.me/p1ozrB-5x

    Sevgiler.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s